جزیره مالدیو کجاست؟

جزیره مالدیو یکی از جزایر زیبا و توریستی واقع در اقیانوس هند است که سالانه گردشگران فراوانی را به خود جذب میکند.

این کشور جزیره ای که پایتخت آن شهر مالدیو است در جنوب غربی جزیره سریلانکا و کشور هند قرار گرفته است به عنوان کوچکترین کشور در قاره آسیا می باشد.

مالدیو در نقشه گوگل

مالدیو ۱۱۹۲ جزیره دارد که از بین آنها ۲۰۰ جزیره مسکونی است و جمعیت آن حدودا ۳۳۰ هزار نفر است.

زبان رسمی مردم مالدیو دیوهی و واحد پول آنها روفیه است همچنین دین مردم این جزیره اسلام می باشد.

معرفی انواع تورهای تفریحی و گردشگری

دسترسی به مالدیو

جزیره مالدیو - ادونتور
فرودگاه ماله

‏ برای دسترسی به مالدیو باید ابتدا از طریق هواپیما به فرودگاه بین المللی آن که در پایتخت، یعنی شهر ماله قرار دارد رفت و سپس از ماله برای رفتن به جزایر دیگر از سه طریق قایق ، تاکسی هوایی و قایق‌های بادبانی خصوصی استفاده کرد.

چرا مالدیو شهرت جهانی دارد؟

جزیره مالدیو - ادونتور
آب های فیروزه ای و ساحل شنی سفید مالدیو

مالدیو به واسطه آب های فیروزه ای اش که سرتاسر جزیره را گرفته است ، آب‌ و هوای متفاوت، ویلاهای اختصاصی و شناور روی آب ،وجود ساحل شنی به رنگ سفید و درختان نخلی که جلوه ای متفاوت به جزیره داده است جزیره مالدیو را تکه ای از بهشت ساخته است.

غواصی در جزیره مالدیو

جزیره مالدیو - ادونتور
لذت غواصی زیر آب در جزیره مالدیو

در کنار جذابیت های طبیعی این جزیره ، وجود امکانات زیاد برای غواصی زیر آب  ، یکی دیگر از دلایلی است که به مالدیو شهرت جهانی داده است.

ویلاهای شناور جزیره مالدیو

جزیره مالدیو- ادونتور
وبلاهای شناور جزیره مالدیو

یکی دیگر از دلایل محبوبیت این جزیره وجود ویلاهای اختصاصی عمدتا ساخته شده از چوب است که به صورت شناور و یا  متصل به هم روی آب های جزیره قرار گرفته اند.

جالب است بدانید که هتل های مالدیو در زمان تولد، ماه عسل و سالگرد ازدواج مسافر خدمات ویژه ای را به صورت رایگان ارائه می دهند و این بهترین فرصت برای خلق خاطرات خود در این جزیره زیبا می باشد.

چی بهتر از این که در ویلایی باشید که با صدای آب دریا به خواب روید و صبح خود را با شنا در آب های فیروزه ای و شفاف آغاز کنید.

شاید بتوان گفت به واسطه وجود همین ویلاهای شناور ،لوکس ترین اقامتگاه های جهان در این جزیره قرار دارند که شامل هتل های پنج ستاره و سه ستاره با امکانات خاص و متفاوت مثل استخر خصوصی ، کلاس یوگا و… هستند.

پیشنهاد ما به شما این است که حتما از مالدیو دیدن کنید چرا که بر اثر گرم شدن زمین تا ۳۰ سال آینده تعداد زیادی از جزایر آن به زیر آب میرود و دیگر فرصتی برای بازدید از این اثر زیبای خلقت برای شما نخواهد بود.

معرفی لوکس ترین و بهترین اقامتگاه ها

Summary
Review Date
Reviewed Item
جزیره مالدیو
Author Rating
51star1star1star1star1star

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.