سوالات متداول

خدمات شما در تورهای یک روزه به چه صورت است؟

خدمات ما برای تورهای یک روزه با توجه به مسیر و مقصد متفاوت است ولی امکاناتی از قبیل صبحانه ، ناهار و میان وعده و اقامتگاه مناسب از اهداف ما در تورها می باشد.

Back to Index

کیفیت اقامتگاه هایی که معرفی میکنید را تضمین میکنید؟

با توجه به اینکه شعار ما کیفیت خوب و قیمت مناسب است در نتیجه به شما بهترین و با کیفیت ترین اقامتگاهها را معرفی میکنیم ولی حتما قبل از رزرو امکانات اقامتگاه مورد نظر خود را مطالعه کنید و بعد اقدام به رزرو کنید.

Back to Index

شرایط سنی برای تورهای خارج از کشور به چه صورت است؟

برای تورهای خارج از کشور اخذ پاسپورت یا گذرنامه الزامیست که برای اخذ پاسپورت افراد زیر ۱۸ سال رضایت والدین الزامیست ولی پسرانی که به سن ۱۸ سالگی تمام رسیده باشند باید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده تا برای صدور پاسپورت اقدام کنند.

Back to Index

پرداخت هزینه تورها فقط به صورت آنلاین است؟

بله ، با توجه به اینکه نیاز به برنامه ریزی مشخص و اخذ بیمه و در صورت لزوم ویزا حتما هزینه باید به صورت آنلاین و در بازه زمانی مشخص اعلام شده پرداخت شود.

Back to Index

هزینه اضافه بار چگونه محاسبه می شود؟

هزینه اضافه بار و در کل وزن بار بسته به خطوط هواپیمایی ، مقصد و نوع بلیط متفاوت است و حتما قبل از سفر باید از طریق سایت شرکت هواپیمایی چک شود.

Back to Index

وزن بار مجاز هواپیما چقدر است؟

وزن بار مجاز هواپیما بسته با توجه به مقصد، مبدا و نوع بلیط. متفاوت است و برای یافتن دقیق وزن بار باید به قسمت Baggage Weight سایت شرکت هوایی مراجعه کنید.

Back to Index

اعتبار پاسپورتم فقط یک ماه مانده است آیا میتوانم به سفر خارج از کشور بروم؟

با توجه به اینکه حداقل اعتبار باقی مانده برای پاسپورت ۶ ماه است حتما باید تمدید کنید و نمیتوانید به خارج از کشور سفر کنید.

Back to Index

اعتبار پاسپورت ها چند سالست؟

مدت اعتبار پاسپورت پنج ساله است که پس از گذشت پنج سال از تاریخ صدور باید تمدید شود.

Back to Index

برای سفر به چه کشورهایی ویزا لازم نیست؟

کشورهایی که بدون ویزا می توانید به آن ها سفر کنید به شرح زیر است:

ردیف کشور مدت قانونی اقامت (روز)
۱ ترکیه ۹۰
۲ ارمنستان ۹۰
۳ دومینیکا ۲۱
۴ اکوادور ۹۰
۵ گرجستان ۴۵
۶ هائیتی ۹۰
۷ مالزی ۱۴
۸ ایالات فدرال میکرونزی ۳۰
۹ نیکاراگوئه ۹۰
۱۰ ونزوئلا ۱۵
۱۱ زیمباوه ۹۰
Back to Index

شرایط رزرو هتل برای خانم مجرد در ایران چیست؟

با وجود اینکه به گفته رئیس جامعه هتلداران تهران همه بانوان می توانند در هتل ها بدون مشکل اقامت داشته باشند هنوز برخی از هتل ها از پذیرش خانم ها ممانعت می کنند یا نامه از اماکن می خواهند.  قبل از رزرو هتل حتما از وضعیت پذیرش خانم ها برای آن هتل مطمئن شوید.

Back to Index

برای رزرو اقامتگاه ارائه چه مدارکی لازم است؟

قوانین هر اقامتگاه با دیگری متفاوت است. اما معمولا افرادی که به تنهایی سفر می کنند باید شناسنامه یا کارت ملی خود را به همراه داشته باشند. باید توجه داشت برخی اقامتگاه ها و هتل ها از پذیرش خانم های تنها خودداری می کنند پس بهتر است قبل از رزرو سوال فرمایید. اگر به همراه خانواده سفر می کنید باید بدانید افراد محرم می توانند در یک اتاق اقامت داشته باشند. صیغه نامه محضری نیز در برخی اقامتگاه ها مجاز است.

Back to Index

تور لحظه آخری چیست؟

تور لحظه آخری به توری گفته می شود که در کمترین زمان مانده به برگزاری تور فروخته می شود. این نوع تور معمولا ۱ الی ۲ روز مانده به پرواز به مسافران پیشنهاد می شود زیرا  به دلیل عدم تکمیل ظرفیت سهمیه رزرو شده توسط آژانس ها خالی ماندن این ظرفیت ها برای آژانس صرفه اقتصادی ندارد، پس بهتر است با تخفیف ۶۰ درصد آن را به فروش برساند.

Back to Index

سفرهای چارتری چیست؟

کلمه چارتر به معنی دربست کردن است که می تواند برای هواپیما، هتل و قطار به کار برده شود اما در ایران بیشتر این مفهوم برای پروازهای هوایی کابرد دارد. چارتر به این معنی است که آژانس های مسافربری بخشی یا تمام بلیط های هواپیمای یک مقصد را می خرند و با عنوان بلیط های چارتر می فروشند. مانند خرید عمده قیمت این نوع بلیط ارزان تر حساب می شود.

Back to Index

عوارض خروج از کشور چیست؟

برای خروج از کشور هر فرد موظف به پرداخت میزان معینی عوارض است. در ایران پرداخت عوارض خروج از کشور در سال ۱۳۶۵ تصویب شد که در آن سال ۵ هزار تومان بود. عوارض خروج از کشور در سال ۹۷ طبق نظر دولت، با افزایشی سه برابری به ۲۲۰ هزارتومان افزایش یافت. این هزینه برای سفر های بعدی به صورت تصاعدی بالا می رود(برای سفر دوم ۳۳۰ هزار تومان و سفر سوم ۴۴۰ هزار تومان) قابل ذکر است این هزینه برای سفرهای زیارتی صدق نمی کند.

Back to Index

برای تورهای خارج از کشور کسی که کارت پایان خدمت ندارد باید چه کار کند؟

اگر کارت پایان خدمت ندارید با شرایط خاصی می تونید به خارج از کشور سفر کنید. اگر زیر ۱۸ سال سن دارید می تونید بدون مشکل به خارج کشور سفر کنید. تحت شرایط زیر می تونید بدون کارت پایان خدمت سفر خارجی داشته باشید:

۱) فاقد غیبت سربازی باشید.

۲) محصل باشید.(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصیل)

۳) در صورت محل بودن گواهی اشتغال به تحصیل  یا درخواست مجوز خروج از کشور داشته باشید.

۴) وثیقه پرداخت کنید. (۱۵ میلیون برای سفر غیر علمی)

 

Back to Index

آیا شما تورهای ارزان هم برگزار میکنید؟

یکی از اهداف ادونتور معرفی و برگزاری تورهای ارزان و در عین حال باکیفیت است.

تور ارزان

Back to Index

اقامتگاه بومگردی چیست؟

اقامتگاه بومگردی به اقامتگاههایی گفته میشه که برای علاقمندان به بومگردی و رعایت کمترین آسیب و ضرر به محیط زیست و توسط بومی های محلی ساخته شده.هدف از ساخت این اقامتگاه ها حفظ محیط زیست و آشنایی با فرهنگ میزبان است.

رزرو اقامتگاه

 

Back to Index

کلکچال کجاست؟

کلکچال یکی از مسیرهای امن کوهنوردی اطراف تهرانه و نام یکی از قله های رشته کوه مرکزی البرزه. مسیرهای مختلفی برای صعود به کلکچال وجود داره که مهم ترین آن ها پارک جمشیدیه است. برای صعود به کلکچال از دو راه گلابدره و دره زبداد هم میتوان استفاده کرد. اگر همت داشته باشید و کوهنورد باشید باید ۲ الی ۲/۵ ساعت تا پناهگاه کلکچال بالا بروید. کلکچال دارای سه کافه یا ایستگاه می باشد که برای استراحت طراحی شده اند. برای اطلاعات بیشتر روی تور کوهنوردی کلکچال کلیک کنید.

Back to Index

سفر یک روزه اطراف تهران در تابستان کجا برم؟

توی فصل تابستون یکی از جاهایی که خیلی بهتون پیشنهاد میشه آبشار هفت چشمه هست. این منطقه با توجه به آبشارهای کوچکی که داره هوای خنکی داره و چون دور نیست برای سفر یک روزه مناسبه. یه پیشنهاد دیگه اینکه می تونید به روستای وردیج که تقریبا یک ساعت با تهران فاصله داره برید. اگر یکم حال پیاده روی هم داشته باشید می تونید به آبشار لت مال هم برید. اگر می خواید مسیر این دو تا جایی که گفتم رو بدونید می تونید روی تور یک روزه اطراف تهران کلیک کنید.

Back to Index

بومگردی چیست؟

بومگردی یا اکوتوریستم از دو کلمه لاتین «Eco» و «Tourism» ساخته شده که کلمه «اکو» ریشه ای یونانی داره که به معنی محیط زیست و زیستگاهه و کلمه «توریسم» به معنای گردشگریه که تو فارسی به طبیعت گردی معنا شده.
اکوتوریسم یا بومگردی سفری در واقع مسئولانه است به مناطق طبیعی که موجب حفظ محیط زیست و بهبود زندگی مردم محلی بشه.
در واقع اجرای طرح های بوم گردی باعث بهبود زندگی مردم مناطق بکر گردشگری میشه.

Back to Index

نظرات بسته شده است.